A+ A A-

Relacja z Międzypokoleniowego Dnia Aktywności - 25.02.2020

SENIORZY PROMUJĄ GMINĘ GROMNIK

Miło nam poinformować, że 25 lutego 2020 r. w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbył się Międzypokoleniowy Dzień Aktywności. Spotkali się na nim przedstawiciele rządu i władz samorządowych oraz seniorzy i dzieci z rejonu tarnowskiego i Powiśla Dąbrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak, Wojewoda Małopolski  Piotr Ćwik, Wicestarosta powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma, Wojewódzki Komendant OHP Krzysztof Świerczek oraz przedstawiciele samorządów realizujących programy na rzecz rodzin, lokalnych placówek kulturalnych i oświatowych, seniorzy z dziennych domów i klubów Senior +, dzieci
z przedszkoli, uczestnicy zajęć realizowanych w ramach programu Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Gminę Gromnik na zaproszenie Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w wydarzeniu reprezentowali przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gromniku wraz z delegacją uczestników Klubu Seniora 50+. Warto podkreślić, że Klub Seniora działa w ramach projektu socjalnego pn. „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+” finansowanego z środków dotacji celowej budżetu państwa przeznaczonych na rozwój pomocy społecznej oraz środków budżetu Gminy. Członkowie Klubu Seniora 50+ mogli zaprezentować nie tylko swoje rękodzieło, ale również stroje teatralne, które wykorzystywali podczas przedstawienia dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek”. Niewątpliwie postacie z bajki zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również i na dorosłych. Cieszy nas to, że ostatnie lata działalności Klubu Seniora 50+ zostały docenione i możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami, również poza Gminą Gromnik.

Należy podkreślić, że sukces projektu nie byłoby możliwy bez współpracy z lokalnym samorządem, lokalnymi służbami społecznymi i instytucjami na szczeblu gminnym takimi jak m.in.: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Bibliotek Publiczna, szkoły, a także Komisariat Policji w Ciężkowicach, Straż Pożarna, Księża Proboszczowie Parafii oraz Stowarzyszenia,  Koła Gospodyń Wiejskich, grupy nieformalne, dzieci i młodzież oraz osoby prywatne. Nawiązano również współpracę z instytucjami, stowarzyszeniami i osobami prywatnymi spoza Gminy Gromnik.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w czynieniu dobra dla drugiego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Galeria zdjęć

Opracowanie: Anna Gucwa, Joanna Tworzydło

 

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.