A+ A A-

Relacja z międzypokoleniowego spotkania przy stoliku - Ferie

Międzypokoleniowe spotkanie przy stoliku - ferie 2020r.

„Entliczek pentliczek jest z grami stoliczek”- a na tym stoliczku …gry planszowe te współczesne i te sprzed lat. 29 stycznia i 5 lutego 2020 roku, odbyły się spotkania zorganizowane przez Członków Klubu Seniora 50 + i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Podczas ferii dzieci oraz Seniorzy uczestniczyli na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku w spotkaniu międzypokoleniowym przy stoliku, gdzie wspólnie mogli spędzić czas przy grach planszowych.

Na spotkania przy tytułowym stoliku większość uczestników przyniosła swoje ulubione gry. Uwagę uczestników przykuły sztuczki karciane w wykonaniu naszego Seniora Pana Stanisława oraz tradycyjne gry planszowe – jak „chińczyk”, warcaby. Nie zabrakło też gier tematycznych, takich jak ta przenosząca graczy do kolejki z czasów PRL.

Gry planszowe zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresu i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role, co rozwija wyobraźnie. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu ćwiczą umiejętność logicznego myślenia oraz przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają  umiejętności społeczne i interpersonalne, uczą współzawodnictwa i współpracy w realnym życiu. Pozwalają by cieszyć się z wygranej ze współtowarzyszami zabawy i razem dzielić smutek porażki. Stąd ich przewaga nad niebieskim ekranem smartfona czy komputera.

Podczas obu spotkań bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się kącik „artysty” prowadzony przez plastyka - pracownika GOK - Panią Barbarę Wójcik. Pod Jej czujnym okiem dzieci malowały figurki gipsowe, takie jak ich Dziakowie na ubiegłorocznych warsztatach plastycznych w Klubie Seniora 50+. W środowe przedpołudnia dzięki aktywności Seniorów były też zabawy z chustą animacyjną i tunelem. Dzieci integrowały się ze sobą a nawet nawiązywały nowe znajomości.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Dyrektora oraz Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku za współorganizację spotkań, otwartość na pomysły i pomoc przy realizacji projektu socjalnego pn. Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+.

Galeria zdjęć

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.