A+ A A-

Relacja ze styczniowych warsztatów w Klubie Seniora - styczeń 2020

Warsztaty rękodzielnicze w Klubie Seniora 50+

Pierwszy miesiąc nowego 2020 roku w Klubie Seniora 50+ upłynął pod znakiem warsztatów rękodzielniczych. Członkowie Klubu Seniora podczas trzech kolejnych spotkań wykonywali broszki poprzez naszywanie na filcowych wzorach koralików i cekinów. Wymagało to od Seniorów precyzji, artystycznego zmysłu i cierpliwości. Efektem prac były fantazyjne sowy, ważki i motyle.

Niektórzy uważają, że broszki już dawno przestały być modne, jednak jak się okazało to nie jest prawda. Broszki przeżywają swój wielki powrót i znowu zdobią kobiece ubrania. Z pewnością przyczyniła się do tego popularyzacja tejże biżuterii przez kobiety znane z ekranów telewizyjnych. Dlatego też stały się one tematem warsztatów rękodzielniczych w Klubie Seniora 50+.

„Broszki znano już w starożytnych czasach. Były to akcesoria, które umożliwiały upinanie ciężkich szat. W kolejnych stuleciach biżuteria ta stała się już typową dekoracją i niejednokrotnie zastępowała zarówno wisiorki, jak i naszyjniki. Dziś broszka przeżywa swój wielki powrót. Można używać jej zarówno na co dzień, jak i od święta. Trzeba zauważyć, że broszki mogą zdobić już nie tylko klapy marynarek, czy koszulowe bluzki. Broszki przypina się do torebek, kapeluszy, a nawet do cholewek botków i kozaków!”* - jak czytamy na stronie internetowej znanego producenta biżuterii .

Broszka jako element stroju ma zdobić, przykuwać uwagę a te wykonane samodzielnie, niepowtarzalne są najpiękniejsze i z pewnością mogą być zastosowane do zadań specjalnych. Nie wyobrażamy sobie, aby ten kobiecy drobiazg nie królował na karnawałowych salonach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria zdjęć

 

*https://wkruk.pl/bizuteria/broszki

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.